Zespół Szkół

Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

Mikołajki

Mikołajki

6 grudnia 2022 roku w naszej szkole Samorząd Uczniowski z okazji Mikołajek przygotował dla uczniów i grona pedagogicznego „Bony Mikołajkowe”. Każda osoba z akcentem świątecznym mogła wylosować bon do wykorzystania, np. na kawę lub coś słodkiego od technologii żywienia, pielęgnację pupila od weterynarii, stroik świąteczny od architektury krajobrazu, umycie auta od mechanizacji, prezent z drukarki 3D od OZE czy zwolnienie z kartkówki lub żart od naszego kolegi Mikołaja G.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

Dnia  5 grudnia 2022r. organizowany był Powiatowy Dzień Wolontariusza w Zajezdnia Kultury- GALA WOLONTARIATU- wielkie wydarzenie.

Naszą szkołę repezetowały uczennicę: Klaudia Kubiak, Kinga Koterba, Ewelina Jeżyk, Zuzanna Frąckowiak, Wiktoria Banaszyńska. 

Gratulujemy chęci krzewienia pozytywnych postaw wśród młodych wolontariuszy. 

Daria Kaczmarek

Lekcja w Dobrzycy

Lekcja w Dobrzycy

Uczniowie klas III w dniu 01.12.2022 odwiedzili Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy gdzie wzięli udział w zajęciach z historii na temat Powstania Listopadowego .

Oprócz tego mieli okazję poznać historię pałacu a także uczestniczyli w grze terenowej w przylegającym do pałacu parku.

Czytaj więcej...

Absolwenci misjom!

Absolwenci misjom

Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce
C.K. Norwid

Minął listopad, miesiąc szczególny pod względem pamięci,  która należy się tym, co odeszli. Ważne jest jednak, byśmy na co dzień o sobie pamiętali. Pod koniec października przeżywaliśmy Światowy Dzień Misyjny, potem rozpoczął się tydzień misyjny, kiedy to mogliśmy wziąć udział w akcjach wspierających misje w Polsce i świecie. Aktualnie na misjach pracuje 1800. polskich misjonarzy i misjonarek, którzy przebywają w 99. krajach na 5. kontynentach.

Czytaj więcej...

Mistrzostwach powiatu w szachach drużynowych

Mistrzostwach powiatu w szachach drużynowych

Do rozgrywek w tegorocznych Mistrzostwach powiatu w szachach drużynowych przystąpiły trzy szkoły – LO Pleszew, ZSUG Pleszew oraz ZSCKR Marszew.

Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze wygrywając wszystkie swoje pojedynki indywidualne i zdobywając tytuł Mistrzów powiatu w szachach drużynowych. Zwycięstwo to uprawnia nasz zespół do reprezentowania powiatu pleszewskiego w finale województwa wielkopolskiego.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa szkoły w szachach

Mistrzostwa szkoły w szachach

Rekordowa liczba 28 uczestników zgłosiła się do rozgrywek w tegorocznych Mistrzostwach szkoły w szachach.

Po wstępnych eliminacjach do turnieju zakwalifikowało się 24 zawodników, którzy rywalizowali ze sobą na dystansie 7 rund w systemie szwajcarskim.

Tytuł Mistrza szkoły wywalczył Błażejczyk Michał, na drugim miejscu uplasował się Mikłos Jakub a trzecie miejsce zajął Lebioda Kamil.

Czytaj więcej...