Zespół Szkół

Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

Podziękowanie

Podziękowanie z ZUS

PODZIĘKOWANIE

za wspieranie idei upowszechniania wiedzy

o ubezpieczeniach społecznych wśród młodzieży

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Dnia 21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.

Swoją obecnością zaszczycił nas zastępca dyrektora Biura Ministra w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi pan Adam Poślednik. Przekazał on życzenia i gratulacje od ministra Czesława Siekierskiego.

Czytaj więcej...

Z wizytą w Rolserwisie SA Dealer New Holland

Z wizytą w Rolserwisie SA Dealer New Holland

Uczniowie z ZSCKR w Marszewie z wizytą w Rolserwisie SA Dealer New Holland / Kalisz i Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku

Wraz z dwiema klasami mechanizacyjnymi mieliśmy przyjemność odwiedzić Rolserwis SA autoryzowanego Dealera New Hollanda

Po interesującej prezentacji dotyczącej historii i zakresu działalności firmy  oraz bogatej ofercie  nawozowej, przeszliśmy na park maszynowy.

Czytaj więcej...

Uczniowie z ZSCKR w Marszewie w Gorzupii - warsztaty terenowe

w Gorzupii - warsztaty terenowe

Mieliśmy ogromną przyjemność jako szkoła uczestniczyć w maju w warsztatach terenowych dotyczących stosowania stabilizowanych nawozów azotanowych w rolnictwie oraz produkcji pasz objętościowych z wykorzystaniem wielu gatunków i odmian traw.

Pierwszy wykład dotyczący "Reakcji odmian kukurydzy na stosowanie klasycznych i stabilizowanych nawozów azotowych" wygłosił  prof. Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - dr hab. Piotr Szulc z Katedry Agronomii, Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii, następnie odbyła się prelekcją połączona z wyjściem na poletka  prof. dr. hab. inż. Romana Łyszczarza, specjalisty z zakresu łąkarstwa i polowej produkcji pasz objętościowych. Całe przedsięwzięcie uświetniało Koło gospodyń wiejskich z Gorzupii.

Czytaj więcej...

80 rocznica Bitwy o Monte Cassino

80 rocznica Bitwy o Monte Cassino

150-osobowa reprezentacja Chorągwi Wielkopolskiej ZHP uczestniczyła w uroczystościach z okazji 80. rocznicy Bitwy o Monte Cassino.

Wśród czterech harcerek ze Związku Drużyny ZHP w Pleszewie im. Antoniego Rymarczyka była uczennica naszej szkoły – druhna Kornelia Tanaś. Pełniła służbę czynnie i wzorowo przy grobach poległych na Polskim Cmentarzu Wojskowym na Monte Cassino.

Czytaj więcej...

Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii

Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii

W dniu 05.06. 2024 r. Oliwia Taczała, Nikola Różańska i Michał Mączka reprezentowali szkołę w etapie wojewódzkim X edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii".

Uczniowie mogli przy okazji podziwiać wnętrza gmachu Collegium Maius w Poznaniu , w którym odbywał się konkurs.

Czytaj więcej...