Zespół Szkół

Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

Polskie Serce Pękło - Katyń 1940

Polskie Serce Pękło - Katyń 1940

Uczniowie kierunku technik architektury krajobrazu biorą udział w II edycji konkursu literacko-plastycznego „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” zorganizowanego przez Kancelarię Sejmu. Tegoroczny konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach:

  • Plastycznej - zadaniem uczestnika jest stworzenie projektu plakatu na temat związany ze Zbrodnią Katyńską.
  • Literackiej - zadaniem uczestnika jest przygotowanie pracy pisemnej na temat „Współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego”.
  • Tekst piosenki - zadaniem uczestnika jest przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.

Czytaj więcej...

Odkryj jak Wielki jest Post!

Odkryj jak Wielki jest Post!

To już 13. dzień Postu, wejdźmy w ten czas razem, od zadania, które wymaga uwagi skierowanej na innych, na pomocy tym, którzy tego potrzebują!

#BestWielkiPost

Jaka jest moja codzienność? Czy wiem skąd, dokąd i w jakim kierunku należy skierować swój wzrok? Jeśli pochłania Cię codzienność, czas to zmienić!

Od dziś przez kolejne dni aż do końca Postu będziemy dla Ciebie odkrywać zadania na kolejny tydzień. Zatrzymaj się…., to przemijanie ma sens, ma sens….

Czytaj więcej...

Pamiętam, więc jestem…

W kraju obchodzimy 10. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W kraju obchodzimy 10. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, niech ten wyjątkowy czas stanie się okazją do pokazania efektów pracy naszych uczniów, którzy wpisują się w niego swoją pamięcią, szacunkiem i pracą.

Pragniemy w tym miejscu zaprezentować efekty ogólnopolskiego konkursu „Niepodległa piórem
i obiektywem”. Nasi uczniowie wzięli udział w następujących kategoriach:

Czytaj więcej...

Forum Rolnicze

Forum Rolniczym Powiatów kaliskiego i pleszewskiego

W dniu 11-02-2021, w godzinach 10,00 do 12,00, uczniowie mechanizacji rolnictwa, klas 2 i 3 brali udział, w zdalnym Forum Rolniczym Powiatów kaliskiego i pleszewskiego. Głównym organizatorem był prezes Wojewódzkiej Izby Rolniczej w Poznaniu, Pan Piotr Walkowski. Zaproszeni goście, przybliżali warunki prowadzenia gospodarki rolniczej, w obecnie trudnych warunkach. Po prezentacjach poszczególnych prelegentach, była możliwość zadawania pytań związanych, z poruszaną problematyką.

Czytaj więcej...

Geo-Planeta

Geo-Planeta

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym „Geo-Planeta”.

Celem konkursu było upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy z zakresu geografii Polski i Świata. Jury konkursu za bardzo dobry wynik przyznało wyróżnienie uczniowi naszej szkoły Jakubowi Jasickiemu. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

Otwarcie pracowni cukierniczej

Otwarcie pracowni cukierniczej w ZSCKR w Marszewie

Dnia 12 lutego nastąpiło uroczyste otwarcie szkolnej pracowni cukierniczej. To chwila, na którą czekali wszyscy uczniowie i nauczyciele technikum w zawodzie technik technologii żywności. Uroczystość rozpoczęła się symbolicznym przecięciem wstęgi przez panią dyrektor Grażynę Borkowską. Niestety, z powodu obostrzeń mogliśmy świętować w znacznie ograniczonym gronie. Nie powstrzymało to jednak naszych uczniów od przygotowania słodkiego poczęstunku dla przybyłych gości. Tematem przewodnim serwowanych słodkości były zbliżające się Walentynki. Nie zabrakło czerwonych ciasteczek, "miłosnych" deserków, a nawet kawy z symbolicznym sercem.

Czytaj więcej...