Zespół Szkół

Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

Sukces uczniów naszej szkoły w konkursie "Top in job - najlepszy w pracy"

Top in job - najlepszy w pracy

Świetnie zaprezentowali się uczniowie klas 4LTb i 4LTi uczestniczący w konkursie "Top in job - najlepszy w pracy", który został zorganizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie w ramach Tygodnia Aktywności Zawodowej i Społecznej.

Celem konkursu było m.in. propagowanie idei właściwego wyboru zawodu, ścieżki kariery zawodowej oraz promowanie postaw przedsiębiorczych i kształcenia ustawicznego. Zadaniem uczestników było przygotowanie krótkiego filmu o tematyce związanej z działalnością zawodową, zawodem i karierą marzeń, pomysłem na własny biznes itp.

Czytaj więcej...

Tydzień Aktywności Zawodowej i Społecznej

Tydzień Aktywności Zawodowej i Społecznej

1 dzień - Spotkanie dla przedstawicieli Szkolnych klubów/grup wolontariatu – przygotowanie projekty przez naszą młodzież na MIKRODOTACJE NA EKOAKCJE

2 dzień – Lekcja w szkole temat: Gdzie zdobyć umiejętności potrzebne na rynku pracy?

3 dzień - Spotkanie z Orestesem Kowalskim temat : Jak rozmawiać o sprawach najważniejszych?

Budowanie zaangażowanej społeczności na Youtubie i Instagramie.

Czytaj więcej...

I miejsce w PGE Turnieju Maszyn Wiatrowych

I miejsce w PGE Turnieju Maszyn Wiatrowych

W dniu 19  marca 2023r. w Szkole Podstawowej nr.46 im. Marii Dąbrowskiej w Poznaniu odbył się etap regionalny ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. Konkurs polega na  zbudowaniu turbiny wiatrowej, która następnie poddawana jest próbie na stanowisku pomiarowym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej:

Czytaj więcej...

Zaproszenie na szkolenia

Zaproszenie na szkolenie

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Pleszewie serdecznie zaprasza rolników, pszczelarzy, członków Kół Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańców wsi na szkolenia.

Czytaj więcej...

Kawałeczek serca dla potrzebujących

Kawałeczek serca dla potrzebujących

Po raz kolejny wyczekiwana przez uczniów naszej szkoły  akcja honorowego oddawania krwi  odbyła się we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Wśród krwiodawców znaleźli się zarówno stali bywalcy „Krwiobusa”, jak i uczniowie, którzy po raz pierwszy realizowali ideę pomocy dla potrzebujących z całego kraju.

Czytaj więcej...

Zmagania językowe

Zmagania językowe

Zmagania językowe za nami. Już po raz szósty nasza młodzież konkurowała swoimi umiejętnościami językowymi w Powiatowej Olimpiadzie Języka Angielskiego i Niemieckiego, która odbyła się  w Zespole Szkół Technicznych w Pleszewie.

Na podium w sekcji j. niemieckiego  stanął Bartosz Zachman z klasy IVL4, zdobywając II miejsce. Swoje zdolności w sekcji  j. angielskiego zaprezentował również wysoko Filip Kasprzak z kl. IIH, który uzyskał taką sama ilość punktów ex aequo z uczniem innej szkoły  i w dogrywce ostatecznie znalazł się na miejscu IV.

Czytaj więcej...