Zespół Szkół

Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

Płazy i gady Polski - konkurs

amphibians and reptiles

W dniu 6 listopada odbył się konkurs online pt. ,, Płazy i gady Polski" organizowany przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody w Poznaniu .Spośród 13 uczniów biorących udział w konkursie , na etapie szkolnym wyłoniono trzy osoby-Honoratę Ciesielską -uczennicę klasy 1LI, Kingę Koterbe -uczennicę kl 2LTIb i Kingę Rudnicką -uczennicę kl. 4L. Po kolejnej weryfikacji przez PTOP do finału wojewódzkiego, który odbędzie się na przełomie marca i kwietnia 2021 zakwalifikowała się Kinga Koterba.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a Kindze życzymy powodzenia w finale.

Anna Pawłowska-Goździela

Nauka jazdy nowym sprzętem

Zetor Proxima CL80

Uczniowie kierunków: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik architektury krajobrazu od dzisiaj naukę jazdy odbywać będą na nowym sprzęcie. Szkoła w tym celu zakupiła ciągnik Zetor Proxima CL80.

Czytaj więcej...

Polska Wieś Smakuje

Polska Wieś Smakuje

Polska Wieś Smakuje
Konkurs dla Rolniczek, Rolników i Kół Gospodyń Wiejskich

Przyrządźcie tradycyjną potrawę bliską Waszemu sercu, a jej zdjęciem i opisem podzielcie się z nami!

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłasza konkurs na najlepsze praktyki tradycyjnej kultury kulinarnej na obszarach wiejskich. Wykonajcie i prześlijcie zdjęcie i opis Waszej potrawy, która króluje w Waszych regionach. Szukamy dań lokalnych, tradycyjnych, pełnych smaku, a przede wszystkim pysznych i zdrowych! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.

Czytaj więcej...

Zostań Świętym Mikołajem dla Antka

Zostań Świętym Mikołajem dla Antka

Zwracamy się z prośbą, abyście chcieli zostać Świętym Mikołajem dla małego chorego kolegi Antka.

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości - Święto naszej szkoły

swieto niepodleglosco 01Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.

Jan Paweł II

Czytaj więcej...

Ważne informacje dla rodzica od pedagoga szkolnego

Ważne informacje dla rodzica od pedagoga szkolnego

RODZICU !

Kolejny tydzień mija nam na nauce oraz za pomocą nowych technologii. Uczniowie wraz we współpracy ze swoimi nauczycielami realizują treści edukacyjne poprzez sieć internetową. W chwili obecnej cieszymy się, że współczesny świat daje nam możliwość kontynuowania nauki w formie zdalnej. Jednakże, dla wielu z nas zapewne równolegle z dobrobytem płynącym z tych możliwości może pojawić się troska o bezpieczeństwo naszych dzieci w świecie wirtualnym.

Czytaj więcej...