Zespół Szkół

Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

Wyniki konkursu "Sapere Aude"

Wyniki konkursu Sapere Aude

Wyniki konkursu ,,Sapere Aude”- złota Honorata i srebrna Patrycja

Wielki sukces naszych uczniów podczas  pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu matematyczno- logicznego szkół prowadzonych przez ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W kategorii klas pierwszych najlepsza w Polsce okazała się Honorata Ciesielska. Wśród uczniów klas trzecich wicemistrzostwo zdobyła Patrycja Kubiak. W konkursie wzięło udział ponad 350 uczniów i składał się on z trzech etapów. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 60 uczestników – w tym sześciu przedstawicieli naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Szczepienia uczniów #SzczepimySię

Szczepienia uczniów 2021

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat.   Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

Czytaj więcej...

Przygotowywanie pracy konkursowej ”Patria Nostra”

Przygotowywanie pracy konkursowej

W dniu 15.06.2021 grupa uczniów Naszej szkoły przebywała w Muzeum Martyrologii Wielkopolan- Fort VII w Poznaniu, gdzie młodzież nagrywała materiał, który zostanie przez nich wykorzystany podczas przygotowania pracy konkursowej w ramach udziału w konkursie „Patria Nostra”.

Czytaj więcej...

Szkolenie z obsługi aplikacji ARiMR

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie ambasadorami największej agencji płatniczej w Europie

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie ambasadorami największej agencji płatniczej w Europie.

W ramach współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa a Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie uczniowie zostali przeszkoleni w zakresie obsługi aplikacji cyfrowych ARiMR.

Czytaj więcej...

Językowcy na mecie

Językowcy na mecie

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań językowych zmagań naszych uczniów: wytrwale trenowali słownictwo w programie Insta.Ling i na platformie Quizlet, rozwijali wszystkie sprawności językowe w przyjemny sposób za pomocą gier dydaktycznych, gremialnie wzięli udział w I Szkolnym Konkursie Języków Obcych (60 uczniów!!!), a przede wszystkim poznawali strategie efektywnego uczenia się.

Czytaj więcej...

Klasa 2L4 wyjazd do Taczanowa Drugiego

Pozdrawia klasa 2L4 z klasowego wyjazdu do Taczanowa Drugiego, gdzie w wigwamie miło spędziliśmy wspólnie czas

Pozdrawia klasa 2L4 z klasowego wyjazdu do Taczanowa Drugiego, gdzie w wigwamie miło spędziliśmy wspólnie czas.

Mieliśmy okazje spotkać Panią Martę oraz Pana Bartka, którzy przybliżyli nam obraz bycia leśniczym, a także myśliwym. Przez co dowiedzieliśmy sporo nowych interesujących rzeczy!

A teraz czas na Kiełbaski! Rozpalaliśmy ognisko, a pieczenie kiełbasek poszło pełną parą! W końcu kto nie lubi kiełbaski z ogniska? Gdy już wypoczęliśmy wybraliśmy się na krótki spacer po lesie, gdyż pogada nam dopisywała. Poza tym rozegraliśmy kilka klasowych partyjek w UNO, zabawa była przednia!

Czytaj więcej...