Zespół Szkół

Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

Licealiada

Licealiada

W dniu 31.01.2024r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Licealiada 2023/2024r.

Nasza drużyna chłopców RKS Marszew rywalizowała z chłopcami 1. Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Pleszewie i zajęła 1 miejsce 🥇 z wynikami setów:

I. 25-17

II. 25-11

Czytaj więcej...

Region Czysty na 6

Region Czysty na 6

„Region Czysty na 6” - VI edycja gminnego konkursu

Uczniowie klasy 4BTa zajęli drugie miejsce w kategorii „Najlepszej klasy ze szkół ponadpodstawowych” i otrzymali voucher w wysokości 1200 zł. 👍

Uczeń klasy 4BTa Piotr Pietrowski zajął drugie miejsce i otrzymał voucher w wysokości 800 zł. za zebranie największej ilości surowców.👍

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!😊

Czytaj więcej...

Komunikat

Komunikat

INFORMACJA

od dnia 02.01.2024 r.

lekcje w ZSCKR w Marszewie rozpoczynają się o godzinie 8.20

Narodowe Święto Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

Narodowe Święto Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

W dniu 27.12.2023 przedstawiciele społeczności szkolnej wraz z Panią dyr. I. Pera wzięli udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, które zorganizowane zostały przez władze samorządowe Pleszewa.

Tegoroczne obchody uświetnił występ orkiestry szkolnej ZS CKR w Marszewie, który jednocześnie nawiązał do wspaniałej tradycji celebrowania uroczystości patriotyczno – historycznych na terenie Pleszewa i okolicy.

Czytaj więcej...

Hej kolęda, kolęda

Spotkanie opłatkowe 2023

Zgodnie z tradycją szkoły, tuż przed zimową przerwą świąteczną zgromadziliśmy się w auli naszej Szkoły, aby wspólnie śpiewać kolędy i złożyć sobie życzenia bożonarodzeniowe.

Tematem wiodącym tegorocznego spotkania były kolędy. Uczniowie w czasie koncertu, przybliżyli historię ich powstania i wykonali niektóre z nich. Na koncercie nie mogło zabraknąć szkolnej orkiestry, która pod czujnym okiem Pana Dyrygenta zagrała kilka kolęd. Po raz pierwszy gościliśmy w czasie naszego przedświątecznego spotkania grupę przedszkolaków z Marszewa, która pięknie zaśpiewała  pastorałkę „Świeć gwiazdeczko…”

Czytaj więcej...

Turniej szkoły w siatkówce dziewcząt

Turniej szkoły w siatkówce dziewcząt

Turniej szkoły w piłkę siatkową odbył się w dniu 12.12.2023r pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego  Roberta Michalaka.

W turnieju wzięły udział 3 drużyny. Klasy, które zgłosiły chęć udziału w zawodach to: 2LaTH, 4LI, 3 HTI.

Rywalizacja była bardzo zacięta.

Czytaj więcej...