Zespół Szkół

Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

Uwaga absolwenci rocznik 2022!

Uwaga absolwenci rocznik 2022

Maturzyści, absolwenci technikum, którzy ukończyli szkołę w 2022r. na stronie internetowej www.stypendia-pomostowe.pl zostały umieszczone informacje dotyczące stypendium pomostowego, przyznawanego na okres pierwszego roku stacjonarnych studiów I stopnia lub jednolitych magisterskich realizowanych w polskich publicznych uczelniach akademickich.

Poznajemy nowoczesne technologie

Poznajemy nowoczesne technologie

 19 maja uczniowie klasy drugiej kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej mieli możliwość zwiedzania przedsiębiorstwa ZGO w Jarocinie - Wielkopolskie Centrum Recyklingu. Podczas pobytu zapoznali się z funkcjonowaniem zakładu a w szczególności wykorzystaniem przez zakład odnawialnych źródeł energii w postaci biogazowni i instalacji fotowoltaicznej.  Pracownicy firmy bardzo dokładnie wytłumaczyli proces powstawania biogazu oraz pokazali linie technologiczne w przedsiębiorstwie.

Czytaj więcej...

Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA

Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła "Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA" zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Czytaj więcej...

Kurs baristy

Kurs baristy

Właśnie dobiegł końca kolejny kurs baristy zorganizowany w ramach dodatkowych kwalifikacji młodzieży uczącej się w Technikum Technologii Żywności. W tym roku uczniowie na zakończenie kursu mieli za zadanie przygotować espresso po czym wykonać cafe cappuccino.

Czytaj więcej...

Orły językowe!

Orły językowe!

Przedstawiamy laureatów Szkolnego Konkursu Języków Obcych!

J. angielski
I miejsce – Kłębowski Kinga IIH
II miejsce – Frąckowiak Zuzanna IIIH
III miejsce – Kasprzak Filip kl. IH

J. niemiecki
I miejsce – Zachman Bartosz IIIL4
II miejsce – Galbierska Gabriela IVH
III miejsce – Lewandowska Julia  IV I

Tytuł szkolnego poligloty wywalczył po raz drugi Bartosz Zachman.Natomiast wyróżnienie w konkursie szkoły językowej The Point zdobyła Wiktoria Nowacka z klasy IH. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!