Zespół Szkół

Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

Olimpiada

Olimpiada

Od września do grudnia, tego roku trwała I Edycja Krajowego Turnieju Szkół Rolniczych w Rolnictwie Precyzyjnym, któremu patronował między innymi Minister Rolnictwa.

Do rywalizacji przystąpiło 120 szkół rolniczych. Turniej składał się z 9 spotkań on-line, po każdych trzech spotkaniach, następował test sprawdzający.

Do punktacji liczyło się sześć najlepszych, uczniów z danej szkoły, wyników z każdego etapu. Uczniowie naszej szkoły zajęli 35 miejsce! Zdobyli 282 punkty (średnia ilość to 230 punktów).

W Turnieju, naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3 Bb4.

Gratulujemy wyniku i uzyskanej wiedzy!!!

Uwaga Absolwenci - praca!

Ogłoszenie o pracę w COBORU Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Słupi Wielkiej

COBORU Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Słupi Wielkiej poszukuje kandydatów na stanowiska:
- Specjalista do spraw doświadczeń. Miejsce pracy: Zakład Doświadczalny Oceny Odmian w Kościelnej Wsi
- Pracownik polowy. Miejsce pracy: Zakład Doświadczalny Oceny Odmian w Kościelnej Wsi

COBORU powstała dnia 29 marca 1952 roku powołała na wniosek Ministerstwa Rolnictwa i Prezydium Państwowej Komisji Oceny Odmian, Stację Doświadczalną Oceny Odmian w Słupi Wielkiej. Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Słupi Wielkiej jest jednym z 16 oddziałów wojewódzkich COBORU , przekształconego na drodze ustawowej w agencję wykonawczą.

Czytaj więcej...

Agrotronika rozwija się!

Agrotronika rozwija się

Nasza szkoła wzbogaciła się o kolejny zestaw przeznaczony dla rolnictwa precyzyjnego! Zakupiła, od firmy Agro-Rami, przenośny zestaw Autopilot Motor Drive – rozwiązanie kierowania ze wspomaganiem nowej generacji.

W skład zestawu wchodzi: elektryczna kierownica SAM 200; odbiornik sygnału NAV 900, gwarantujący kompensację terenu dla najlepszej w klasie dokładności kierowania, urządzenie pracuje w oparciu o system android; 10 calowy monitor TRIMBLE XCN-1050.

Czytaj więcej...

Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 🇵🇱

Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

Nowe święto państwowe ma uczcić rocznicę Powstania Wielkopolskiego, które wybuchło 27 grudnia 1918 roku w Poznaniu. Powstanie było największym na terenie zaborów, zakończonym zwycięstwem, zrywem niepodległościowym.

"To akt dziejowej sprawiedliwości wobec Powstania Wielkopolskiego, jako niesłychanie ważnego czynu zbrojnego tamtego czasu [...], przez dziesiątki lat niedocenianego w przestrzeni ogólnopolskiej. Tutaj w Poznaniu o Powstaniu Wielkopolskim pamiętano. Pamiętano o jego bohaterach, o jego kombatantach, o tych wszystkich, którzy wtedy walczyli."

Prezydent - Andrzej Duda

Czytaj więcej...

Szkoła w Marszewie z nowoczesnym budynkiem warsztatów

Szkoła w Marszewie z nowoczesnym budynkiem warsztatów

- Idzie pani na otwarcie tego pawilonu za grube miliony? - zaczepia mnie grupka rozbawionych młodzieńców. - To tam na prawo! - pokazują i uciekają. Pawilon stoi przy drodze i jest tak okazały, że trudno go przeoczyć. Przed budynkiem przejmuje mnie już oficjalna eskorta - dwójka uczniów w odświętnych strojach. Wewnątrz zbierają się goście. Imponująca liczba oficjeli: posłowie, przedstawiciele rządu, samorządowcy, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, no i duchowni. Mszę świętą w połączeniu z poświęceniem budynku odprawia ksiądz biskup o. Łukasz Mirosław Buzun. Witanie gości, przemowy, podziękowania i życzenia zajmują ponad godzinę. Dyrektor Grażyna Borkowska wyraźnie przejęta i wzruszona opowiada o inwestycji.

Czytaj więcej...

Żródło: Wieści Rolnicze

Człowiek potrzebuje człowieka, żeby być człowiekiem

Człowiek potrzebuje człowieka, żeby być człowiekiem

W dniu dzisiejszym już od samego rana pani wicedyrektor Iwona Pera, niczym św. Mikołaj ze swoimi pomocnikami czyli panią pedagog Violettą Reszel oraz przedstawicielami samorządu i internatu, udała się w kilka miejsc ze świątecznymi życzeniami i prezentami. Kartkę i stroik świąteczny wykonane przez uczniów technikum architektury krajobrazu pod czujnym okiem florystki i nauczycielki kierunku Pauliny Czajki oraz pierniczki przygotowane przez uczniów technikum technologii żywności z nauczycielką zawodu panią Sylwią Zimną na czele, otrzymali: - prezes FMS Spomasz Pleszew S.A. pan Tadeusz Rak, - prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego pan Błażej Górczyński, - naczelna pielęgniarek pani Monika Augustyniak-Chwałkowska, - zespół oddziału dziecięcego.

Czytaj więcej...