Zespół Szkół

Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

Podaj dalej!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Nasza szkoła przyłączyła się w tym roku do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oferując cenne umiejętności praktyczne udzielania pierwszej pomocy. Dwaj uczniowie z klasy IV w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki: Krzysztof Durski i Mateusz Michniacki wraz z opiekunem panią Agnieszką Osuch przeprowadzili zajęcia ćwiczeniowe dla podopiecznych przedszkola „Słoneczne” w Pleszewie.

Czytaj więcej...

Turniej świąteczny w siatkówce

Turniej świąteczny w siatkówce

Jeszcze w starym roku w niedzielę 22 grudnia 2019 nasi siatkarze wzięli udział w I Turnieju Świątecznym w Parzewie. W turnieju wzięły udział 4 zespoły: Parzew - gospodarz, Młode wilki, Kotlin i uczniowie ZSCKR Marszew. Zawody rozgrywano systemem "każdy z każdym" do 2 wygranych setów. Nasza drużyna spisała się bardzo dobrze wygrywając dwa z trzech rozegranych meczów.

Czytaj więcej...

Orkiestra w Górznie

Orkiestra w Górznie

Święto Trzech Króli dla „Happy Marszew Band” to kolejny sukces. Wspólnie z chórem dziewczęcym prowadzonym przy kościele w Górznie przez Emilię Popłonek dali świetny koncert. Tamtejsza świątynia wypełniona była po brzegi, ale słuchacze dzielnie stali przez cały, prawie godzinny występ!

Czytaj więcej...

Uroczystości z udziałem pocztu sztandarowego

Uroczystości z udziałem pocztu sztandarowego

Uroczystości związane z przypadającą 101 rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego zostały zorganizowane przez Pleszewskie Towarzystwo Upamiętniania Powstania Wielkopolskiego w dniu 05.01.2020. W kościele farnym została odprawiona msza święta w intencji powstańców. W uroczystości tej uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Wigilia w atmosferze grudniowej zadumy z muzyką w roli głównej…

Wigilia w atmosferze grudniowej zadumy z muzyką w roli głównej

To już trzeci raz obchodziliśmy wraz ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Sympatyków Szkoły Rolniczej w Marszewie Święta Narodzenia Pańskiego. Tym razem była to duchowa uczta, której autorem był szkolny zespół Happy Marszew Band pod dyrygenturą Alicji Sobczak; instruktorki szkolnej orkiestry. Nie zabrakło słowa – tego z ewangelii i poetyckiego, które swą mocą dotknęło serc zgromadzonych gości.

Czytaj więcej...

Praktyka czyni mistrza – podpisanie współpracy

Praktyka czyni mistrza – podpisanie współpracy

Kształcenie zawodowe na najwyższym poziomie to zadanie dla szkół. Jednak, aby było ono pełne i oferowało szereg zajęć praktycznych potrzebują one wsparcia firm z branży.

Czytaj więcej...