Zespół Szkół

Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

Sukces na olimpiadzie młodych producentów rolnych

SUKCES NA OLIMPIADZIE MLODYCH PRODUCENTÓW ROLNYCH

Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie był gospodarzem tegorocznego finału wojewódzkiego Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Organizatorem konkursu był Związek Młodzieży Wiejskiej. W olimpiadzie wzięło udział ponad 40 uczestników. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Michał Grześkowiak, Jakub Kasołka, Bartosz Andersz oraz Bartłomiej Wilkosz z 3 i 4 klasy w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.

Czytaj więcej...

Forum rolnicze

Forum Rolnicze

Wielkopolska Izba Rolnicza, wspólnie z partnerami instytucjonalnymi i społecznymi oraz pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego, zorganizowała w murach naszej szkoły spotkanie dla rolników pod nazwą "Wielkopolskie Fora Rolnicze". Podczas forum rozmawiano na aktualne tematy, o sytuacji rolnictwa.

Czytaj więcej...

Gardenia 2020

Międzynarodowe Targi Ogrodnicze Gardenia 2020

14 lutego uczniowie klasy 1, 2 i 3 w zawodzie technik architektury krajobrazu brali udział w Międzynarodowych Targach Ogrodniczych i Architektury Krajobrazu Gardenia w Poznaniu. Jest to jedna z większych imprez ogrodniczych w Europie. Uczniowie zobaczyli różnorodne rośliny ozdobne, a także nowoczesny sprzęt i maszyny używane w pielęgnacji terenów zieleni. Młodzież wzięła również udział w programie promującym place zabaw. Szczególną uwagę chłopców zwróciły programy komputerowe do projektowania ogrodów.

Czytaj więcej...

Nasza Góra Grosza

Nasza Góra Grosza

Kilka godzin zajęło uczniom naszej szkoły liczenie zebranych w ramach akcji Góra Grosza monet. W grudniu i styczniu uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół CKR w Marszewie przyłączyli się do działań Towarzystwa NASZ DOM, które zbiera fundusze na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Czytaj więcej...

Platforma żywnościowa

Platforma żywnościowa

W marcu tego roku rusza giełda obrotu towarami rolno-spożywczymi, której celem jest utworzenie giełdowego rynku rolnego, platformy handlu umożliwiającej uczestnikom rynku rolno-spożywczego zawieranie kontraktów typu SPOT, a w dalszej perspektywie kontraktów terminowych.

Czytaj więcej...

Wspólnie dla wielkopolskiej wsi

Wspólnie dla wielkopolskiej wsi

 "Wspólnie dla wielkopolskiej wsi" to cykl spotkań informacyjnych dla rolników i mieszkańców wsi, który organizowany jest już po raz czwarty na terenie województwa wielkopolskiego pod patronem wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka.

Czytaj więcej...