Zespół Szkół

Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

Antyczne "otrzęsiny". 🇬🇷

Antyczne otrzęsiny

ZEUS, Boginie i Bogowie „Marszewskiego Olimpu”, muzyka, taniec i zabawne konkurencje z pewnością zostaną w naszej pamięci.

Wychowankowie klas I w taki oto sposób zostali uroczyście i oficjalnie włączeni do społeczności internatu uczestnicząc w igrzyskach, wykazując się wiedzą, sprawnością, kreatywnością i dużą dawką humoru.

Czytaj więcej...

Sadzenie drzew w Pleszewie

Sadzenie drzew w Pleszewie

W dniu 23 listopada 2021 r. dwie uczennice z klasy II Architektury Krajobrazu i dwóch uczniów z klasy III Mechanizacji Rolnictwa wraz z opiekunem Panią Edytą Filipiak wzięło udział w sadzeniu drzew na Stadionie Miejskim w Pleszewie w ramach akcji Społeczny Park Kieszonkowy.

Podczas wydarzenia posadzono ok. 30 drzew. Nasi uczniowie posadzili dwie dorodne lipy i rośliny stanowiące żywopłot.

Czytaj więcej...

Olimpiada teologii katolickiej

Olimpiada teologii katolickiej

Dnia 17 listopada 2021 roku troje uczniów naszej szkoły uczestniczyło w szkolnym etapie XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej.

Hasłem tegorocznej olimpiady były słowa: „Oblicza Miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła”.

Pytania były wyjątkowo trudne i wymagały dobrej znajomości Pisma Świętego i wypowiedzi Magisterium Kościoła.

Czytaj więcej...

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 10.11.2021 uczniowie ZS CKR w Marszewie uczcili Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku młodzież przygotowała okolicznościowe rozetki, które miały przypominać o zbliżającym się święcie. Oprócz tego każdy oddział pod opieką wychowawcy odbył zajęcia w których uczniowie m.in. rozwiązywali okolicznościowe quizy, oglądali filmy upamiętniające moment odzyskania niepodległości przez Polskę, śpiewali pieśni patriotyczne.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Policją

Spotkanie z Policją - Cyberprzemoc

20 października uczniowie kl. I spotkali się z przedstawicielem KPP w Pleszewie. Spotkanie poprowadziła p. st. asp. Monika Lis-Rybarczyk. Tematem spotkania była cyberprzemoc oraz odpowiedzialność karna.

Zostało dokładnie scharakteryzowane zjawisko cyberprzemocy, które może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta jest bardzo dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki docierają za pomocą sieci do wielu osób.

Czytaj więcej...

Profilaktyka raka skóry

Profilaktyka raka skóry

W dniach od 22.10 do 28.10. uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach poświęconych profilaktyce raka skóry-czerniakowi, organizowanych przez Narodowy Instytut Onkologii.

Tegoroczne hasło brzmiało:

Znamię ! Znam je?-walka z czerniakiem

Czytaj więcej...