Zespół Szkół

Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

Finał Mistrzostw Wielkopolski LZS w siatkówce chłopców

07 marca bieżącego roku, w Nietążkowie odbył się finał Mistrzostw Wielkopolski LZS w siatkówce chłopców. 🏆🏐

Na starcie stanęło 8 zespołów szkolnych, które podzielono na 2 grupy.

Organizator rozstawił ubiegłorocznych finalistów: Naszą szkołę oraz Zespół Szkół nr.1 Ostrzeszów.

Pozostałe zespoły dolosowano.

W naszej grupie znalazły się: ZSP Przygodzice, ZSP Nietążkowo oraz ZSR Grabonóg. W drugiej grupie oprócz ZS nr.1 Ostrzeszów, znalazły się: ZS Szamotuły, LO Środa Wielkopolska oraz ZSR Środa Wielkopolska. Mecze w grupach rozgrywano do dwóch wygranych setów, do 21 punktów.

Set II. 21:16

Z drugiej grupy awans z pierwszego miejsca wywalczył ZS Szamotuły natomiast z drugiego miejsca ZS nr.1 Ostrzeszów.

W finale Nasza drużyna spotkała się ze szkołą ZS Szamotuły, z którą stoczyła zaciętą walkę. Pierwszy set meczu zakończył się wygraną ZS Szamotuły: 25:15. Drugi set natomiast zakończył się wygraną Naszej drużyny: 25:14. Dodatkowych emocji dostarczył widzom tiebreak do 15pkt., który ostatecznie wygrał Zespół ze Szkoły ZS Szamotuły: 15:13. Tym samym Nasza szkolna drużyna nie obroniła tytułu Mistrzów, zdobywając srebrny medal. 🥈💪🏻

W meczu o 3 miejsce i tym samym brązowy medal, ZSP Przygodzice pokonały ZS nr.1 Ostrzeszów 2:0.