Zespół Szkół

Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

Zajęcia kreatywne uczniów klas drugich

Kiedy: wtorek 17.10.2023

Gdzie: Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi Muzeum Fabryki w Łodzi

 Kto: uczniowie klas 2 BTb, 2 HT

Wtorek upłynął pod znakiem rozwijania swoich umiejętności przez młodzież ZS CKR w Marszewie. Uczniowie klas 2 o kierunku Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki oraz kierunku Architektura Krajobrazu spędzili bardzo aktywnie swój czas podczas pobytu w Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz w Muzeum Fabryki.

Mieli okazję zapoznać się z historią polskiego komiksu oraz spróbować swoich sił w tworzeniu gier komputerowych w centrum narracji interaktywnej. Niewątpliwą ciekawostką było cofnięcie się w czasie do przełomu lat 80-tych i 90 -tych czyli czasów początku świata komputerów, gier i wszystkiego co się z tym wiąże.

Z kolei w Muzeum Fabryki młodzież zapoznała się z historią rozwoju przemysłu włókienniczego w Łodzi, w szczególności rozwojem fabryki Izraela Poznańskiego.  Następnie uczniowie mieli okazję wykorzystać zdobyte wiadomości w grze edukacyjnej w której przenieśli się w czasy XIX - wiecznej Łodzi i weszli w role przedsiębiorców, kupców, fabrykantów, których zadaniem było jak najbardziej efektywne wykorzystanie kapitału.

Zajęcia pozwoliły uczniom na zapoznanie się z prawami rządzącymi gospodarką rynkową a także przybliżyły historię przemysłu włókienniczego w Łodzi.

Opiekunami grupy byli: M. Pera, I. Osuch, Ł. Razik