Zespół Szkół

Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

Wreszcie pracuje

Prawidłowo wykonane zabiegi polowe rozpoczynają się od właściwie dobranego zestawu ciągnik narzędzie. Po zakupie przez naszą szkołę ciągnika NH T7.175, trudno było nawet w marzeniach widzieć wykonanie orki własnym zestawem! Zakup pługa wydawał się odległym marzeniem. Dzięki staraniom dyrekcji szkoły, spełnienie marzeń nastąpiło bardzo szybko!

 

Fabryczne uruchomienie nowo zakupionego pługa Unia IBIS XMS 4 Plus, nastąpiło 16.09.2020 roku na polu naszego szkolnego gospodarstwa.

Uruchomienie rozpoczęto od przedstawienia, przez przedstawiciela serwisu, zasad prawidłowego agregatowania i regulacji pługa.

Po ustawieniu głównych parametrów, rozpoczęto pierwsze przejazdy, które wykonywali uczniowie klasy trzeciej technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.

Kolejne przejazdy i dokładne wyregulowanie pługa, pokazały trafność nowego zakupu! Pierwszy dzień pracy pługa wzbudził ogromne zainteresowanie uczniów naszej szkoły! Na twarzach młodych ludzi widać było dumę, że to ich szkoła jest właścicielem sprzętu z najwyższej półki, którego nie powstydziłoby się żadne nowoczesne gospodarstwo.

Teraz czekamy na zakup kolejnych maszyn do współpracy z ciągnikiem NH.

Sebastian Trawiński