Zespół Szkół

Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

Wigilia w atmosferze grudniowej zadumy z muzyką w roli głównej…

To już trzeci raz obchodziliśmy wraz ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Sympatyków Szkoły Rolniczej w Marszewie Święta Narodzenia Pańskiego. Tym razem była to duchowa uczta, której autorem był szkolny zespół Happy Marszew Band pod dyrygenturą Alicji Sobczak; instruktorki szkolnej orkiestry. Nie zabrakło słowa – tego z ewangelii i poetyckiego, które swą mocą dotknęło serc zgromadzonych gości.

 W piątek 20 grudnia 2019 roku podczas szkolnego koncertu świątecznego otrzymaliśmy także prezent w postaci porozumienia zawartego pomiędzy Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie a firmami „Rolservis” i „Zetor Polska Spółka z o.o., którego celem będzie podnoszenie jakości kształcenia zawodowego. Bardzo się cieszymy z tego powodu.

Na koniec klasy pierwsze pod kierunkiem pani Sobczak przygotowały małą niespodziankę i wyśpiewały norweską kolędę „O jud med din glede”. Duży szacunek dla młodzieży, bo jak wszyscy się przekonaliśmy, język norweski do najłatwiejszych nie należy! Włożony trud w wyuczenie się tekstu został nagrodzony gromkimi brawami.