Zespół Szkół

Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

Zakończenie roku szkolnego to ważny moment w życiu naszej społeczności szkolnej, a zwłaszcza uczniów klas I. Zamykają się za nimi drzwi jednej klasy, a otwierają- drugiej. Dlatego też na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2021/2022 podsumowano wyniki całorocznej pracy i sporządzono bilans sukcesów i wyzwań, z jakimi przyszło zmierzyć się naszym pierwszakom. Uczniom ze średnią ocen powyżej 4,75 wręczono wyróżnienia i nagrody. Docenieni zostali również uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen w przedziale 4,00-4,74, a także osoby, które wypracowały frekwencję powyżej 95% i 99%.

W części artystycznej Monika Koterba i Mikołaj Glinkowski uczniowie klasy IHTI wrócili wspomnieniami do pierwszych chwil w murach nowej szkoły oraz dobrych stron decyzji wyboru naszej placówki. Kamil Biniek z klasy IBbT  zaprezentował swoje umiejętności wokalne w utworze Marka Grechuty „Dni, których jeszcze nie znamy”.

Ale najwięcej uśmiechu na twarzach zebranych wywołały zdolności humanistyczne uczniów klas I w zaprezentowanym Alfabecie Pierwszaka, który pokazał prawdziwe oblicze szkoły widziane oczami najmłodszych uczniów:

 • A jak ambicje: niezliczone ich... gdy kują na przedmioty ścisłe. Zawsze pierwsi muszą być i na konkursach mocno lśnić. Pierwsze miejsca już zyskują i konkurencję szybko eliminują. Bo przecież co do szkoły poważne zamiary mamy i w naszych kierunkach się spełniamy.
 • B jak babeczka: w naszej szkole same dobre babeczki mamy, a na żywieniówce je wypiekamy. Każdemu zawsze smakują, a po zjedzeniu wszystkim humory dopisują.
 • C jak ciągnik: Duży, niebieski, drogi i bestia w polu. Ogarnia szkolne hektary. Wizytówka działu mechanizacji. Dbają jak o swoje, dlatego jest nierozkręcany, ale serwisowany.
 • D jak dyrektor: Wykonawca władzy absolutnej. Szef całej budy. Osoba, przed którą czuje się respekt. Właściciel najładniej urządzonego lokum w szkole.
 • E jak energia: Potocznie power. Rozpiera uczniów. Najbardziej widoczny na przerwach lekcyjnych i wycieczkach. Dziwnym trafem gasnący przed biurkiem nauczyciela.
 • F jak Farmbot: symbol naszej szkoły rozwoju technologicznego z dronem i sterowaniem komputerowym powiązanego. Tak długo wyczekiwany, teraz głównym bohaterem tragedii powodziowej nazwany. Podlewa już nasze roślinki, wywołuje na twarzy zwiedzających zaskoczone minki.
  G jak grupa wsparcia: najbardziej rzetelna ekipa, która w potrzebie cię nie wykiwa. Skseruje ściągi, da spisać zadanie, przygotuje dla ciebie referat na kolanie.
 • H jak hala warsztatowa: najdroższe dziecko szkoły, jej otwarcie było prawie świętem narodowym. Oczko w głowie mechanizatorów. Dla uczniów wreszcie plac zabaw – dla nauczycieli ta zabawa to dramat.
 • I jak internat: miejsce, w którym śpimy i świetnie się bawimy. Pani kierownik nas pilnuje i przyjęcia nas do internatu żałuje.
 • J jak jedziemy: ciekawe wycieczki organizowane i zawsze super udane. Zdobywanie wiedzy i doświadczenia  w praktyce, duży dla nauczycieli uszczerbek w psychice.
 • K jak kwiaty: są wszędzie, wszystkie rodzaje, prawie każdego dnia w innym kolorze, żaden skrawek wolnej powierzchni nie ukryje się przed szaloną wizją architektów krajobrazu
 • L jak lektury: Wymagają opanowania umiejętności czytania w podstawowym stopniu. Grube tomy nudnych książek, które uczeń musi przeczytać. Typowy przerost formy nad treścią.
 • Ł jak ławka: Nauczyciel – proszę już o spokój, zaczynamy! Tymczasem ostatnia ławka - forteca luzaków, telefonów maniaków i degustatorów przysmaków.
 • M jak mechaniki: grupa pod wezwaniem śrubokręta i klucza francuskiego. Eksperci demontażu i przywracania silników do świata żywych w garażu.
 • N jak Nuggets: maskotka weterynarii znaczenia swego imienia nieświadoma, w pracowni rozrodu i inseminacji już zadomowiona. Z dala od węża Gucia, patyczaków i żółwia trzymana, na ubój raczej nie zostawiana.
 • O jak okienko: wyczekiwana luka w morderczym życiu ucznia. Kto ma, ten wie: wolna lekcja = djowanie w Strefie chill out-u, każdy to rozumie.
 • P jak prosektorium: nazwa sali bardzo zachęcająca, w lodówkach  przeróżne zwłoki kryjąca.
 • R jak rodzice: zwykle rozczarowani, gdy do e-dziennika spoglądali. Bankomat czynny 24 godziny na dobę i źródło niegasnącej motywacji.
 • S jak sport: dziedzina życia szkolnego ściany szkoły pucharami zdobiąca. Dla nas arena sukcesów i zabawa bez końca.
 • T jak Teams: prawie zapomniane już narzędzie tortur dla uczniów i dla... nauczycieli. W piżamach na lekcji siedzenie, minutę przed lekcją się pojawienie. Brak odpowiedzi uczniów na pytania z powodu śniadania konsumowania.
 • U jak ulubieńcy: wszystkim znana ekipa lizusów z pierwszej ławki, prawa ręka nauczyciela, zawsze gotowa do przypomnienia o zaległej kartkówce i zadanym zadaniu domowym, żądna nowej wiedzy pod każdą postacią, zamienny ratunek dla nieprzygotowanych uczniów.
 • W jak wychowawcy: Grupa poważnych osób zwanych potocznie wychowawcami. Ich celem życiowym jest walka z wiatrakami, a trzymającym przy życiu elementem niegasnąca nadzieja na diametralne zmiany w komórkach mózgowych wychowanków..
 • Y jak yyyyyhhhhh: bardzo ambitna i wręcz powalająca odpowiedź ucznia. Tak mocna, że brak na nią słów.
 • Z jak zapiekanka: naszych uczniów przysmakiem, każdy byłby zawiedziony jej brakiem. Ratunek dla zapominalskich kanapkowiczów i pysznej kawki miłośników. Miła Pani w sklepiku na nas czeka i z zamówieniem nigdy nie zwleka.
 • Ż jak... - Życzymy Wam wszystkim cudownych wakacji!

Z życzeniami niezapomnianych przygód, poznania cudownych ludzi i spełniania swoich marzeń oraz szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu uczniowie przeszli na spotkania z