Zespół Szkół

Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

Na wystawie historii straży pożarnej

Klasa strażacka na wystawie historii straży pożarnej w pleszewskim muzeum.

W czwartek 30 września 2021 chłopcy z klasy IVBT ze swoimi kolegami i koleżankami z kl. IVHI odbyli wycieczkę integracyjną do Muzeum Regionalnego w Pleszewie.

Tam Leszek Rajs z właściwą sobie swadą opowiadał o pasji do pożarnictwa. Najwspanialsza rzecz, jaka może się przytrafić człowiekowi to połączenie zawodu z pasją i tak się stało w moim życiu, podkreślał.

Pół wieku ten entuzjasta zajmuje się historią pożarnictwa, zebrał imponującą liczbę eksponatów, w tym 100. hełmów strażackich, najstarszy pochodzi z 1864 roku, najmłodszy z 2021. Młodzież z klasy o profilu strażackim zadawała liczne fachowe pytania i jak się okazywało, dla pana Leszka nie ma pytań trudnych.

Po ciekawym wykładzie w muzeum przyszedł czas na rekreację w pleszewskich plantach. Trzy godziny młodzi spędzili w Parku Wodnym Planty, gdzie grali w kręgle, rozmawiali, a na zakończenie w miłej atmosferze zjedli małe co nieco. Tak młodzież obchodziła ostatni Dzień Chłopca. W tym roku szkolnym uczniowie kończą edukację w technikum. Wierzymy, że czas spędzony razem będą wspominać z rozrzewnieniem.