Zespół Szkół

Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

Jakub Mikłos mistrzem szkoły w szachach

Jakub Mikłos z klasy 3 L został tegorocznym mistrzem szkoły w szachach. Zwycięzca pokonał wszystkich rywali! Na drugim miejscu uplasował się Michał Michalak z klasy 5 B, a na trzecim Patryk Mączka z 4 R.

Mistrzostwa szkoły odbyły się w środę 25 października w szkolnej stołówce. Wzięło w nich udział dwudziestu jeden zawodników, w tym trzy dziewczyny. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Zorganizował je nauczyciel wychowania fizycznego Marcin Przybył, a sędziował nasz szkolny bibliotekarz, a zarazem instruktor i sędzia szachowy, Paweł Witwicki.

Jakub Mikłos nie miał sobie równych. Zwyciężył bezapelacyjnie, wygrywając wszystkie siedem pojedynków. Michał Michalak wygrał pięć razy, raz zremisował i przegrał tylko z mistrzem. Z kolei Patryk Mączka zdobył pięć punktów (pięć zwycięstw i dwie porażki). Tyle samo miał na swoim koncie Mikołaj Glinkowski z klasy 3 H, ale miejsce na podium przegrał gorszą punktacją pomocniczą. Na piątej pozycji uplasował się Wiktor Prais z klasy 4 L, który zgromadził 4,5 punktu. Z dziewcząt najlepsza okazała się Julia Sójka z klasy 5 L, zdobywczyni dwóch punktów.

Mistrzostwa szkoły były jednocześnie wstępnymi eliminacjami do drużyny, która będzie reprezentować naszą szkołę w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska”.