Zespół Szkół

Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

Gry planszowe – zapytaj koleżankę i kolegę

Dwie drużyny i obie zwycięski – to jest w marszewskim stylu. Już piątek w nowej siedzibie BPMiG w Pleszewie świętowaliśmy obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości. Dzięki zaproszeniu nas do udziału w turnieju gry pleszewskiej, zorganizowanej przez zaprzyjaźnioną placówkę w ramach prowadzonego przez nią Programu Niepodległa, przekonaliśmy się, że jesteśmy najlepsi z historii dotyczącej Powstania Wielkopolskiego. Drużyny w składzie: Monika Mazur i Łukasz Kasprzak oraz Justyna Chrząstek i Daniel Szymański,

 

Gry planszowe – zapytaj koleżankę i kolegę

pokonały rywali pleszewskich szkół ponadpodstawowych i pondgimnazjalnych: Liceum Ogólnokształcące im S. Staszica, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Usługowo Gospodarczych oraz Szkołę Podstawową w Lenartowicach.

Gry planszowe – zapytaj koleżankę i kolegę

Pierwsza część przedsięwzięcia BPMiG w Pleszewie zorganizowana w przeddzień Święta Niepodległości miała charakter bardzo uroczysty i dotyczyła podsumowania konkursu na projekt gry planszowej. W tej części również uczestniczyliśmy. Uczennice: Gabriela Galbierska, Aleksandra Staszak i Patrycja Frankiewicz odebrały nagrody za zajęcie I miejsca w konkursie. Powodem naszej zwycięskiej aktywności była 100. rocznica odzyskania niepodległości. Jesteśmy dumni z siebie, bo potrafimy twórczo pracować w grupach, interesuje nas historia ojczyzny i regionu, wiemy, jak spędzić wolny czas. Po raz kolejny zdefiniowaliśmy współczesny patriotyzm: tworzymy, gramy i zwyciężamy.

Alicja Wojcieszak