Zespół Szkół

Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

Dzień Zawodowca

21 marca, tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Zawodowca. Na tę okoliczność nauczyciele wraz z uczniami przygotowali szereg atrakcji, które były również dostępne dla zaproszonych gości: uczniów Szkoły Podstawowej w Kuczkowie i dzieci z przedszkoli powiatu pleszewskiego.

W tym szczególnym dniu młodzież podczas pokazu mody, zaprezentowała zawody,  w których na co dzień kształcą się nasi uczniowie, pochwaliła talentem aktorskim i oratorskim podczas występu szkolnego Kabaretu po Reaktywacji, talentem tanecznym, gdzie wystąpiła grupa dziewcząt z nowoczesnym układem tanecznym oraz talentem muzycznym, który zaprezentowała szkolna orkiestra „Happy Marszew Band”.

Ponadto dla pasjonatów pojazdów wolnobieżnych, zorganizowano wystawę ciągników, stanowiących własność naszych uczniów, a dla miłośników rywalizacji, oczywiście tej zdrowej, przygotowano turniej przeciągania liny. Dla najmłodszych przygotowano także atrakcje, dzięki którym dzieci poznały zawód weterynarza i architekta krajobrazu oraz miały okazję aktywnie spędzić czas w obecność „Pani Wiosny”.

Dzień Zawodowca, choć już za nami, stanowił doskonałą formę nie tylko promocji naszej szkoły, ale także sprzyjał szeroko pojętej integracji.