Zespół Szkół

Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

Człowiek potrzebuje człowieka, żeby być człowiekiem

W dniu dzisiejszym już od samego rana pani wicedyrektor Iwona Pera, niczym św. Mikołaj ze swoimi pomocnikami czyli panią pedagog Violettą Reszel oraz przedstawicielami samorządu i internatu, udała się w kilka miejsc ze świątecznymi życzeniami i prezentami. Kartkę i stroik świąteczny wykonane przez uczniów technikum architektury krajobrazu pod czujnym okiem florystki i nauczycielki kierunku Pauliny Czajki oraz pierniczki przygotowane przez uczniów technikum technologii żywności z nauczycielką zawodu panią Sylwią Zimną na czele, otrzymali: - prezes FMS Spomasz Pleszew S.A. pan Tadeusz Rak, - prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego pan Błażej Górczyński, - naczelna pielęgniarek pani Monika Augustyniak-Chwałkowska, - zespół oddziału dziecięcego.

Takie same prezenty oraz kartki wykonane dla każdego pacjenta przez wychowanków internatu trafiły na oddział covidowy i onkologiczny.

Wielkie worki prezentów z maskotkami, puzzlami, grami oraz artykułami plastycznymi i papierniczymi powędrowały do najmłodszych pacjentów, na oddział dziecięcy. Tutaj ogromne podziękowania dla wszystkich uczniów zaangażowanych w zbiórkę świątecznych podarunków oraz dla naszej, szkolnej pielęgniarki pani Alinki Szymańskiej, która zaanonsowała naszą wizytę w pleszewskim szpitalu.

Nie zapomnieliśmy również w tym przedświątecznym czasie o starszych. Tradycyjnie jak co roku wychowankowie, wychowawcy i pani kierownik internatu Ilona Osuch zadbali o to, aby podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie otrzymali przepiękne kartki z bożonarodzeniowymi życzeniami.

Na koniec tego wyjątkowego, wzruszającego dnia możemy powtórzyć słowa Bechera „Człowiek potrzebuje człowieka, żeby być człowiekiem”.