Zespół Szkół

Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

Agrotronika w teorii i praktyce

W dniu 28.02.2023r klasy IV BTa i IV BTb zwieły udział w zajęciach w Zespole Szkół CKR w Powierciu, tematem zajęć była „Agrotronika w teorii i praktyce”.

Zajęcia te odbyły się w ramach Programu Współpracy pomiędzy ZS CKR w Marszewie a ZS CKR w Powierciu. Program współpracy dedykowany jest dla uczniów klas IV kierunków Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik weterynarii, technik architektury krajobrazu, technik żywienia i usług gastronomicznych.

W ramach zajęć uczniowie uczestniczyli w warsztatach, które realizowane były w formie trzech bloków.

Grupy kolejno brały udział w prezentacji przedstawiciela firmy GLOBTRAK, który przedstawił uniwersalny moduł RTK, następnie uczniowie montowali i uruchamiali system EZ PILOT na przygotowanym do tego zadania ciągniku, ostatnie zadanie polegało na skonfigurowaniu i uruchomieniu systemu nawigacji i wykonaniu jazdy testowej z wyznaczonymi ścieszkami. Nasza grupa miała możliwość zwiedzenia szkoły oraz nowo powstającego budynku warsztatowego z salami dydaktycznymi. Zajęcia przygotowane dla uczniów były bardzo ciekawe za co dziękujemy.