Zespół Szkół

Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

Ważne informacje dla rodzica od pedagoga szkolnego

RODZICU !

Kolejny tydzień mija nam na nauce oraz za pomocą nowych technologii. Uczniowie wraz we współpracy ze swoimi nauczycielami realizują treści edukacyjne poprzez sieć internetową. W chwili obecnej cieszymy się, że współczesny świat daje nam możliwość kontynuowania nauki w formie zdalnej. Jednakże, dla wielu z nas zapewne równolegle z dobrobytem płynącym z tych możliwości może pojawić się troska o bezpieczeństwo naszych dzieci w świecie wirtualnym.

Czas pandemii, który spędzamy w domach jest dużym wyzwaniem. Uczniowie uczą się w Internecie, ale spędzają tam również sporo czasu, który jest dla nich formą relaksu. W związku z tym, muszą Państwo poszerzyć swoją świadomość, w jaki sposób uchronić swoje dziecko przed pułapkami, na które może natrafić młody człowiek podczas korzystania z sieci. Pamiętajcie Państwo, że Internet nie jest ani dobry ani zły. On po prostu jest. To, czy będziemy w nim bezpieczni, zależy tylko i wyłącznie od naszego rozsądnego podejścia. Wraz z rozsądkiem idzie w parze wiedza i świadomość posługiwania się nowym medium.

POZDRAWIAM SERDECZNIE I ŻYCZĘ WSZYSTKIM DUŻO ZDROWIA!

PEDAGOG SZKOLNY – Violetta Reszel

Kontakt do pedagoga szkolnego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.