Zespół Szkół

Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

Święto Szkoły 2022

Dnia 10.11.2022 społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystych obchodach święta szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się od spotkań poszczególnych klas z wychowawcami i wspólnym oglądaniu filmu o tematyce patriotycznej.

W dalszej części młodzież oraz grono pedagogiczne wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „szkoła do hymnu” gdzie przy akompaniamencie szkolnej orkiestry odśpiewano hymn państwowy.

Następnie uczniowie klas 2 BTa oraz 2 BTb, które są klasami o profilu strażackim złożyli uroczyste ślubowanie.

Kolejnym  punktem obchodzonego święta szkoły była uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W tegorocznym święcie w murach Naszej szkoły gościliśmy przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej, którą reprezentował Komendant Powiatowy PSP w Pleszewie bryg. mgr Roland Egiert a także przedstawicieli Wojska Polskiego w osobach mjr. Jakuba Pojmańskiego z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kaliszu oraz przedstawicieli 16 Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk.

Po obejrzeniu okolicznościowej akademii uczniowie oraz nauczyciele udali się na dziedziniec szkoły, gdzie przedstawiciele służb mundurowych zaprezentowali stanowiska przy których młodzież mogła dowiedzieć się wiele ciekawych informacji o służbie w Wojsku Polskim. Wszyscy chętni mieli możliwość poćwiczyć swoja celność przy mobilnej strzelnicy wojskowej. Przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji  w Kaliszu zainteresowanym uczniom przedstawili możliwości jakie daje służba wojskowa.

Podczas pikniku nie mogło zabraknąć ciepłego posiłku, o tę część programu zadbali nauczyciele oraz uczniowie z kierunku technik technologii żywności, którzy przygotowali pyszną grochówkę podawaną prosto z kuchni polowej.

Społeczność szkolna pragnie serdecznie podziękować dowództwu 16 Jarocińskiemu Batalionowi Remontu Lotnisk oraz dowództwu Wojskowemu centrum rekrutacji w Kaliszu za udzieloną pomoc w organizacji tegorocznego święta oraz za uczestnictwo przedstawicieli w/w jednostek w Święcie Szkoły.