Zaczęli bardzo dobrze…

We wtorek  6 marca  w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się finał wojewódzki Mistrzostw Wielkopolski LZS w Siatkówce Chłopców. Finał sprowadził się do rozegrania jednego meczu pomiędzy siatkarzami z ZSR CKP Kaczki Średnie, a naszą drużyną. Trzeci finalista ZSR Sieraków nie stawił się z powodu kontuzji i chorób zawodników. W związku z zaistniałą sytuacją postanowiono, że ten jeden mecz finałowy rozegrany zostanie do trzech wygranych setów ( w turniejach rozgrywa się do dwóch wygranych). Nasi zawodnicy zaczęli bardzo dobrze i pomimo kontuzji atakującego Tomasza Antczaka w połowie pierwszego seta szybko pokonali przeciwników do 18. Drugi set również rozgrywany był pod dyktando naszych graczy, którzy zwyciężyli do 22. Od trzeciej partii gra stała się bardzo wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafiła zbudować przewagi większej niż jeden, dwa punkty. Przy stanie po 19 nasi zawodnicy popełnili kilka błędów własnych i przegrali seta do -20. W czwartej partii gra naszego zespołu zupełnie się posypała, zawodnicy nie przypominali tych, którzy tak dobrze walczyli w poprzednich partiach , a nasi przeciwnicy wykorzystywali konsekwentnie błędy i wygrali do -15. O wyniku meczu miał zadecydować tie-break. Przeciwnicy zaczęli bardzo dobrze i już po kilku akcjach prowadzili 5:0. Zmiana stron boiska nastąpiła przy stanie 8:1 dla drużyny z Kaczek Średnich. Wtedy to nastąpił atak naszych siatkarzy, którzy popisali się kilkoma obronami i blokami, a w kontrach byli nie do zatrzymania. Tą dobra grą doprowadzili do stanu 14:13, broniąc 3 piłki meczowe. Niestety, ostatni punkt w tym meczu zdobyli goście i wygrali tie-break 15:13 i cały mecz 3:2. Nasi uczniowie zagrali przyzwoity mecz, szkoda tylko, że przegrany. Stare powiedzenie siatkarskie po raz kolejny potwierdziło się dzisiaj: „Kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3”.

 

ZSP-PCKU Marszew – ZSR CKP Kaczki Średnie 2:3.

 

Skład naszego zespołu: Radek Biernacki, Rafał Ptak – przyjmujący, Wojciech Sołtysiak – rozgrywający, Tomasz Andrzejczak, Jakub Kalinowski –środkowi bloku, Tomasz Antczak( Marcin Sobczak) – atakujący, Krzysztof Maryniak – Libero oraz Karol Wawrzyniak- rozgrywajacy.

Po zakończonym meczu puchary i okolicznościowe medale wręczył przewodniczący LZS Wielkopolska -Hieronim Mazurkiewicz. Mecz sędziował Andrzej Walczak.

Robert Michalak.

www.marszew.pl
GODŁO
Stowarzyszenie Absolwentów
Wirtualny spacer po szkole
Rekrytacja kierunki ksztalcenia
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Współpraca zagraniczna
Szkoła ucząca się OK
Projekty unijne
Centrum kształcenia na odległość
Bip